Potrebujete niečo nájsť?

MADE IN ITALY - Pri nákupe nad 30 EUR doprava ZADARMO
image00048.jpg

Tvár značky SILUETE – Lucia Škvareková

V minulosti predvádzala kolekcie najznámejších módnych domov ako Gucci, Armani či Versace, a to na najprestížnejších svetových mólach v Európe či Ázii. Vďaka svojim dlhým nohám spolupracovala aj s najlepšími svetovými výrobcami pančúch ako Oroblu, Golden Lady či Calzedonia. Po rokoch strávených v modelingovej brandži sa vrátila na Slovensko a rozhodla sa, že svoju tvár a, samozrejme, i nohy prepožičia pančuchám SILUETE.

Lucia, s modelingom si začínala ako pätnásťročná na súťaži v Prahe. Ako si sa odtiaľ dostala na svetové móla?

Mala som šťastie, že som v Prahe zaujala a hneď po nej nasledovala Európa a Ázia. Neskôr ma začala zastupovať milánska agentúra, a tak som dlhší  čas pôsobila v Taliansku. Práve tam som mala možnosť vidieť vývoj mody. Vo všeobecnosti, Taliani sú cca 5 rokov dopredu, čo sa týka elegancie a módnych trendov. Obraze povedané, v tomto nečakajú na zvyšok sveta

 

V čom vidíš faktory svojho úspechu?

Sčasti to bola náhoda, že som sa prepracovala medzi modelingovú elitu. Samozrejme, treba k tomu pripočítať húževnatosť a byť v správnom čase na správnom mieste.

 

Ako to myslíš?

Pôsobením v Taliansku som bola v pomyselnom centre modelingových príležitostí. Vďaka centrálnej pozícii Milána som mala ľahký prístup do ostatných  módnych metropol Európy. Veľmi rýchlo som si uvedomila, že ak chcem byť dobrá a pracovať s najlepšími, tak pred veľkou kampaňou či prehliadkou sa musím pripraviť fyzicky, ak je to možné. Tiež som  mala šťastie v tom, že komerčný modeling a jeho sezóna v Miláne sa začína v máji, takže bolo pre mňa reálne skĺbiť aj školu, keďže som neskôr študovala na univerzite v Prešove.

 

Spomínaš fyzickú prípravu. V čom spočívala?

Inteligentné dievča  si uvedomí, že práca modelky je fyzicky aj duševne náročná. Musí byť zdravá (nie príliš chudá), aby zvládla vysoké pracovné tempo. K tomu je potrebné pridať zdravo vyváženú stravu, rozhodne žiadna hladovka. Ponocovanie neprichádzalo do úvahy, inak by som nezvládla pracovný nápor. Modeling nie je práca s pravidelným hodinovým režimom. Keď sa fotia veľké kampane a robia dôležité prehliadky, tak sa stáva, že modelka ťahá „smeny“ aj nonstop počas celého mesiaca. Keď nie je psychicky i fyzicky pripravená, nezvládne to. Cestovanie, fotenie, predvádzanie, nepravidelná strava, nedostatočný spánok... si skôr či neskôr vyberú svoju daň. Prirovnala by som to k práci profesionálneho športovca. Počas sezóny maká aj na viac ako 100 %, ak chce patriť k najlepším. Po sezóne oddychuje a relaxuje.

 

Predvádzala si  pre najznámejšie svetové značky, neskôr si sa z prehliadkových mól presunula do fotoateliéru. Prečo?

Modeling sa v priebehu rokov menil a vyvíjal a ja som sa prispôsobila. Vďaka svojej výške a vzhľadu som pracovala v oblasti vysokej módy a postupne s vyšším vekom som prirodzene začala získavať viac komerčné práce. Fotila som katalógy na plavky, spodné prádlo, ale aj oblečenie a pančušky.

 

K tvojim posledným projektom patrí spolupráca so značkou SILUETE. Prečo si prikývla na ich ponuku?

Po rokoch spolupráce s prevažne zahraničnými klientmi som sa potešila, že sa na Slovenskom trhu objavila značka, ktorá ponúkala pančuchy od jednej z najznámejšej Talianskej značky Vignoni, ktorá svojou ponukou, trendmi a kvalitou konkuruje najznámejším výrobcom v oblasti pančuchovej módy v Európe, ale i vo svete. Sama pančušky používam hlavne v chladných mesiacoch a po rokoch strávených v pozadí príprav na fotenia a prehliadky dokážem odhadnúť, či je daný produkt kvalitný a moderný. Siluete spĺňa všetky tieto parametre, preto som hneď súhlasila s ich ponukou. Sama ich momentálne nosím a testujem osobne, sú veľmi príjemné a dlho vydržia ako nové. Kombinujem ich k rôznym druhom oblečenia, či už pod čierne legíny, ak je vonku chladno, alebo ku krátkej koženej sukni. Široký výber vzorov dokáže oživiť na prvý pohľad menej zaujímavý outfit. Napríklad, čierne pančušky so vzorom ruže pôsobia sexy a zároveň elegantne.

mix.jpg